Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi 24. Ajanda Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Dünya Mimarlık Günü, her yıl Ekim ayının ilk pazartesi günü Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA)’nin öncülüğünde, tüm dünyada ve ülkemizde düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanıyor.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi her yıl Dünya Mimarlık Günü programı kapsamında gerçekleştirdiği bir dizi etkinliğin yanı sıra, belli bir tema çerçevesinde “Ajanda Fotoğraf Yarışması” düzenliyor ve bu yarışmanın sonuçlarını Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında sergiliyor.

Bu yıl 24. düzenlenen Ajanda Fotoğraf Yarışması’nın teması, “Yaşamaya Elverişli Barınma / Konut Hakkı ve Zorla Tahliyeler” olarak belirlendi. Yarışmaya 100 fotoğraf sanatçısı 527 fotoğraf ile katıldı. Yarışma jürisi 17 Eylül 2022 tarihinde toplanarak sonuçları belirledi. Yarışma sonucunda kazanan ilk 3 fotoğrafın yanı sıra 38 adet eşdeğer ödül kazananı da belirlendi. Yarışmada kazananlar ve sergilenmeye uygun bulunan eserler 4 Ekim 2022 saat 19.00’da açılış töreni gerçekleştirilecek olan sergi, 14 Ekim’e dek TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası Sergi Salonu’nda gezilebilir.

Birincilik Ödülü: Zafer Gazi Tunalı / Kalbin Durduğu An - İzmir
İkincilik Ödülü: Nurten Uçan / 369258-6 - İzmir
Üçüncülük Ödülü: Murat Bakmaz / Yıkık - İstanbul

Etiketler: