Keanu Reeves Mimar Rolüne Hazırlanıyor

Keanu Reeves, 1871 Chicago Yangını’ndan sonra Chicago'nun yeniden inşasına katkılarıyla tanınan mimar ve şehir plancısı Daniel H. Burnham’ı canlandırmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Architects’ Journal

Mimarinin önemli isimleri hakkındaki söylentileri informel bir dille kaleme alan Architects’ Journal’ın kötü şöhretli Astragal lakaplı yazarı Matrix’in starı Reeves’in Daniel H. Burnham’ı canlandırması hakkındaki TV dizisi haberini de kendine has diliyle hem duyuruyor hem de yorumluyor.

“Keanu Reeves, düğünlerde beklenmedik bir konuk olarak görünmediğinde, bir ya da iki Hollywood filmi yapmayı sever. Fakat yakında beyaz perdeden televizyon ekranlarına mimar rolüyle geçiş yapacak. Siyah kıyafetlere olan tutkusu sayesinde kostüm kısmı çoktan halledilmiş olmalı.

Matrix’in yıldızı, Erik Larson'un 1893'teki 'World’s Fair in Chicago'yu anlattığı 2003 tarihli aynı adlı kitabından uyarlanan 'The Devil in the White City' adlı TV serisinde ABD'li mimar ve şehir plancısı Daniel Burnham olarak görünecek. Kitapta Burnham'ın bakış açısı seri katil H.H. Holmes'un hikayesiyle iç içe geçmiş durumda. En azından mimar bir kez olsun kötü adam değilmiş gibi görünüyor.”

Etiketler:

İlgili İçerikler: